| Material | Nylon |
| Length | 115mm |
| Height | 26.5mm |
| IP Rating | IP68 |
| Number of Terminals | 3 |
| Colour | Black |
| Number of Ways | 3 |
| Cable Entry | 2 |
| Current Rating | 32A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.