| Dimensions L x W x H | 200 x 200 x 89mm |
| Material | Steel |
| Length | 200mm |
| Width | 89mm |
| Height | 200mm |
| IP Rating | IP66 |
| Number of Terminals | 5 |
| Colour | Orange |
| Current Rating | 40A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.