| Dimensions L x W x H | 250 x 120 x 255mm |
| Material | Polyester |
| Length | 250mm |
| Width | 120mm |
| Height | 255mm |
| IP Rating | IP66 |
| Colour | Black |
| Hazardous Area Certification | IECEx |
| Series | CEP |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.