| Dimensions L x W x H | 150 x 150 x 90mm |
| Dimensions (L x W x H) | 150 x 150 x 90mm |
| Length | 150mm |
| Width | 90mm |
| Height | 150mm |
| IP Rating | IP66 |
| Number of Terminals | 7 |
| Hazardous Area Certification | ATEX |
| Cable Entry | 4 x M20 |
| Series | ACEX |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.