| Dimensions L x W x H | 122 x 120 x 90mm |
| Dimensions (L x W x H) | 122 x 120 x 90mm |
| Length | 122mm |
| Width | 120mm |
| Height | 90mm |
| IP Rating | IP66 |
| Number of Terminals | 9 |
| Hazardous Area Certification | ATEX |
| Current Rating | 21A |
| Series | GB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.