| Dimensions L x W x H | 80 x 75 x 55mm |
| Dimensions (L x W x H) | 80 x 75 x 55mm |
| Length | 80mm |
| Width | 75mm |
| Height | 55mm |
| IP Rating | IP66 |
| Number of Terminals | 5 + E |
| Colour | Black |
| Hazardous Area Certification | ATEX |
| Number of Ways | 1 |
| Current Rating | 21A |
| Series | GB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.