| Body Material | ABS |
| External Length | 90 mm |
| External Width | 50 mm |
| External Height | 24 mm |
| External Dimensions | 90 x 50 x 24mm |
| Colour | Grey |
| IP Rating | IP54 |
| Ventilated | No |
| Carrying Handle | No |
| Standards Met | RoHS, UL 94V-0 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.