| Body Material | ABS |
| External Length | 290 mm |
| External Width | 200 mm |
| External Height | 74 mm |
| External Dimensions | 290 x 200 x 74mm |
| Colour | White |
| IP Rating | IP40 |
| Series | Multitec |
| Ventilated | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.