| Body Material | ABS |
| External Length | 272 mm |
| External Width | 168 mm |
| External Height | 101 mm |
| External Dimensions | 272 x 168 x 101mm |
| Colour | White |
| IP Rating | IP65 |
| Series | DATEC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.