| Body Material | Aluminium |
| External Length | 260 mm |
| External Width | 250 mm |
| External Height | 150 mm |
| External Dimensions | 260 x 250 x 150mm |
| Colour | Grey |
| IP Rating | IP40 |
| Series | Unimet |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.