| Body Material | Aluminium |
| External Length | 250 mm |
| External Width | 250 mm |
| External Height | 120 mm |
| External Dimensions | 250 x 250 x 120mm |
| Colour | Grey |
| Series | Mettec |
| Ventilated | No |
| Carrying Handle | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.