| Body Material | ABS |
| External Length | 91 mm |
| External Width | 57 mm |
| External Height | 28 mm |
| External Dimensions | 91 x 57 x 28mm |
| Colour | Light Grey |
| Case Type | Plastic Case |
| IP Rating | IP54 |
| Series | 1593 |
| Ventilated | No |
| Carrying Handle | No |
| Weight | 58g |
| Standards Met | RoHS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.