| Body Material | ABS |
| External Length | 88 mm |
| External Width | 146 mm |
| External Height | 33 mm |
| Integral Battery Compartment | Yes |
| Colour | Black, Grey |
| External Dimensions | 88 x 146 x 33mm |
| Special Features | Flame Resistant |
| Series | WH |
| Standards Met | UL 94 V-0 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.