| Body Material | Aluminium |
| External Length | 140 mm |
| External Width | 95 mm |
| External Height | 40 mm |
| Integral Battery Compartment | No |
| Display Window | No |
| Colour | Silver |
| External Dimensions | 140 x 95 x 40mm |
| Push Buttons | No |
| Internal Mounting Type | PCB Mounted |
| Series | MXA |
| Keypad Recess | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.