| Body Material | ABS |
| External Length | 190.5 mm |
| External Width | 101.6 mm |
| External Height | 57.2 mm |
| Integral Battery Compartment | Yes |
| Display Window | Yes |
| Colour | Grey |
| External Dimensions | 190.5 x 101.6 x 57.2mm |
| Standards Met | RoHS Compliant, UL 94 HB, UL E56070 |
| Keypad Recess | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.