| Body Material | ABS |
| External Length | 53 mm |
| External Width | 33 mm |
| External Height | 15 mm |
| IP Rating | IP54 |
| Weight | 8g |
| Colour | Black |
| External Dimensions | 53 x 33 x 15mm |
| Series | 2956 |
| Keypad Recess | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.