| Body Material | ABS |
| External Length | 58 mm |
| External Width | 36 mm |
| External Height | 19 mm |
| Integral Battery Compartment | Yes |
| IP Rating | IP40 |
| Colour | Black |
| External Dimensions | 58 x 36 x 19mm |
| Series | Smart case |
| Keypad Recess | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.