| Body Material | ABS |
| External Length | 58 mm |
| External Width | 35 mm |
| External Height | 16 mm |
| Integral Battery Compartment | No |
| Display Window | No |
| Colour | Black |
| External Dimensions | 58 x 35 x 16mm |
| Push Buttons | No |
| Special Features | Base and Cover have Integral PCB Mounting Studs |
| Internal Mounting Type | PCB Mounting Bosses |
| Series | Soap B |
| Keypad Recess | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.