| Body Material | ABS |
| External Length | 240 mm |
| External Width | 190 mm |
| External Height | 30 mm |
| Integral Battery Compartment | No |
| IP Rating | IP54 |
| Display Window | No |
| Colour | Light Grey |
| External Dimensions | 240 x 190 x 30mm |
| Series | 1599TAB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.