| Body Material | ABS |
| External Length | 185 mm |
| External Width | 110 mm |
| External Height | 35 mm |
| Integral Battery Compartment | Yes |
| IP Rating | IP54, IP65 |
| Colour | Black |
| External Dimensions | 185 x 110 x 35mm |
| Series | 66 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.