| Body Material | ABS |
| External Length | 57 mm |
| External Width | 36 mm |
| External Height | 16 mm |
| Integral Battery Compartment | Yes |
| Colour | Black |
| External Dimensions | 57 x 36 x 16mm |
| Push Buttons | Yes |
| Number Of Push Buttons | 3 |
| Series | 2957 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.