| Body Material | ABS |
| External Length | 130 mm |
| External Width | 75 mm |
| External Height | 26 mm |
| Integral Battery Compartment | Yes |
| IP Rating | IP65 |
| External Dimensions | 130 x 75 x 26mm |
| Series | BoPad |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.