| Body Material | Aluminium |
| External Length | 290 mm |
| External Height | 180 mm |
| External Width | 240 mm |
| External Dimensions | 290 x 240 x 180mm |
| Colour | Silver |
| Lid Colour | Silver |
| Series | MB |
| Weight | 1400g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.