| Body Material | Polycarbonate |
| External Length | 500 mm |
| External Height | 226 mm |
| External Width | 400 mm |
| External Dimensions | 500 x 400 x 226mm |
| IP Rating | IP66, IP67 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Transparent |
| IK Rating | IK09 |
| RAL Code | RAL 7035 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.