| Body Material | Fibreglass |
| External Length | 185 mm |
| External Height | 175 mm |
| External Width | 300 mm |
| External Dimensions | 185 x 300 x 175mm |
| IP Rating | IP67 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Grey |
| Shielded | No |
| Series | Mureva BOX |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.