| Body Material | Fibreglass |
| External Length | 372 mm |
| External Height | 175 mm |
| External Width | 302 mm |
| External Dimensions | 372 x 175 x 302mm |
| IP Rating | IP66 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Transparent |
| Flanged | No |
| Shielded | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.