| Body Material | Die Cast Aluminium |
| External Length | 230 mm |
| External Height | 110 mm |
| External Width | 200 mm |
| External Dimensions | 230 x 200 x 110mm |
| IP Rating | IP66 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Grey |
| Flanged | No |
| Shielded | No |
| Series | RJ |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.