| Body Material | Die Cast Aluminium |
| External Length | 266 mm |
| External Height | 100 mm |
| External Width | 166 mm |
| External Dimensions | 266 x 166 x 100mm |
| IP Rating | IP66, IP67 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Grey |
| Shielded | Yes |
| Series | Conform |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.