| Body Material | Die Cast Aluminium |
| External Length | 180 mm |
| External Height | 90 mm |
| External Width | 150 mm |
| External Dimensions | 180 x 150 x 90mm |
| IP Rating | IP67 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Grey |
| Shielded | No |
| Series | aluCASE |
| Weight | 1200g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.