| Body Material | Steel |
| External Length | 300 mm |
| External Height | 300 mm |
| External Width | 800 mm |
| External Dimensions | 800 x 300 x 155mm |
| Range | Kx Bus Enclosure |
| Shielded | No |
| Series | Kx |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.