| Body Material | Sheet Steel |
| External Length | 380 mm |
| External Height | 380 mm |
| External Width | 600 mm |
| External Dimensions | 600 x 380 x 210mm |
| Range | Ax Command Panel |
| IP Rating | IP55 |
| Shielded | No |
| Series | Ax |
| IK Rating | IK08 |
| RAL Code | RAL 7035 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.