| Body Material | Die Cast Aluminium |
| External Length | 268 mm |
| External Height | 60 mm |
| External Width | 168 mm |
| External Dimensions | 268 x 168 x 60mm |
| IP Rating | IP66 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Grey |
| Shielded | Yes |
| Series | Conform |
| Weight | 1900g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.