| Body Material | ABS |
| External Length | 340 mm |
| External Height | 150 mm |
| External Width | 101 mm |
| External Dimensions | 340 x 150 x 101mm |
| Range | Euronord |
| IP Rating | IP66, IP67 |
| Series | PC |
| Gasket Material | Polyurethane |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.