| Body Material | Polycarbonate |
| External Length | 360 mm |
| External Height | 101 mm |
| External Width | 160 mm |
| External Dimensions | 360 x 160 x 101mm |
| Range | Euronord |
| IP Rating | IP66, IP67 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Grey |
| RAL Code | RAL 7035 |
| Gasket Material | Polyurethane |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.