| Body Material | Polyester |
| External Length | 256 mm |
| External Height | 121 mm |
| External Width | 251 mm |
| External Dimensions | 256 x 251 x 121mm |
| IP Rating | IP66, IP67 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Grey |
| Shielded | No |
| Series | Euronord II |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.