| Body Material | Aluminium |
| External Length | 362 mm |
| External Height | 125 mm |
| External Width | 81 mm |
| External Dimensions | 362 x 125 x 81mm |
| Range | ALU |
| IP Rating | IP66, IP67, IP68 |
| Series | ALU |
| Gasket Material | Polyurethane |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.