| Body Material | Aluminium |
| External Length | 260 mm |
| External Height | 120 mm |
| External Width | 160 mm |
| External Dimensions | 260 x 160 x 120mm |
| IP Rating | IP68 |
| Colour | Black |
| Shielded | Yes |
| Series | 486 |
| Number of Knockouts | 0 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.