| Number Of Doors | 2 |
| IP Rating | IP55 |
| Series | SE |
| Door Type | Opaque |
| Body Material | Sheet Steel |
| Colour | Grey |
| External Dimensions | 1600 x 400 x 1800mm |
| External Depth | 400mm |
| External Height | 1800 mm |
| External Width | 1600 mm |
| Enclosure Rating | NEMA 12 |
| Standards Met | UL |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.