| Body Material | ABS |
| External Length | 127.4 mm |
| External Width | 178.1 mm |
| External Height | 73.6 mm |
| External Dimensions | 127.37 x 178.14 x 73.56mm |
| Sloped Front | Yes |
| Colour | White |
| Standards Met | UL 94 HB, ULE56070 |
| Special Features | Self-Adhesive Rubber Feet |
| Internal Mounting Type | Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.