| Body Material | Aluminium, Steel |
| External Length | 192.5 mm |
| External Width | 159 mm |
| External Height | 103.3 mm |
| External Dimensions | 192.51 x 159 x 103.28mm |
| Sloped Front | Yes |
| Colour | Grey |
| Series | 515 |
| Enclosure Rating | IP30 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.