| Body Material | Aluminium |
| External Length | 431 mm |
| External Width | 280 mm |
| External Height | 89 mm |
| External Dimensions | 431 x 280 x 89mm |
| Weight | 2.1kg |
| Sloped Front | Yes |
| Colour | Beige, Blue |
| Series | 1456 |
| Special Features | Self-Adhesive Rubber Feet |
| Enclosure Rating | IP31 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.