| Body Material | Aluminium |
| External Length | 357 mm |
| External Width | 183 mm |
| External Height | 102 mm |
| External Dimensions | 357 x 183 x 102mm |
| Weight | 1.1kg |
| Sloped Front | Yes |
| Colour | Beige, Blue |
| Series | 1456 |
| Standards Met | REACH Complaint, RoHS |
| Special Features | Self-Adhesive Rubber Feet |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.