| Maximum Cooling Power | 1600W |
| Internal Circuit Air Flow | 570m³/h |
| Noise Level | 65dB |
| External Circuit Air Flow | 1050m³/h |
| Input Power Rating | 850W |
| Supply Voltage | 230V ac |
| Dimensions | 999 x 237 x 405mm |
| Depth | 237mm |
| Height | 999mm |
| Width | 405mm |
| Weight | 40kg |
| Nominal Current | 5.4A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.