| Maximum Cooling Power | 360W |
| Air Flow | 310m³/h |
| Internal Circuit Air Flow | 310m³/h |
| External Circuit Air Flow | 310m³/h |
| Input Power Rating | 270W |
| Supply Voltage | 230V ac |
| Dimensions | 340 x 525 x 153mm |
| Depth | 153mm |
| Height | 340mm |
| Width | 525mm |
| Weight | 13kg |
| Series | TopTherm |
| Cooler Type | Air Conditioner |
| Refrigerant Type | R134a |
| Input Type | Plug-in Terminal Strip |
| Frequency | 50/60Hz |
| Nominal Current | 1.6A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.