| Maximum Cooling Power | 1600W |
| Air Flow | 585 m³/h, 805m³/h |
| Internal Circuit Air Flow | 585m³/h |
| Noise Level | 64dB |
| External Circuit Air Flow | 805m³/h |
| Input Power Rating | 870W |
| Supply Voltage | 230V ac |
| Dimensions | 950 x 400 x 260mm |
| Depth | 260mm |
| Height | 950mm |
| Width | 400mm |
| Weight | 41kg |
| Series | TopTherm Blue e |
| Cooler Type | Air Conditioner |
| Refrigerant Type | R134a |
| Input Type | Plug-in Terminal Strip |
| Frequency | 50/60Hz |
| Nominal Current | 5.5A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.