| Number of Gangs | 3 |
| Depth | 35mm |
| Material | Steel |
| Series | Boxes |
| Earth Terminal | Yes |
| Colour Shade | Aluminium |
| Width | 75mm |
| Length | 203mm |
| Dimensions | 203 x 75 x 35mm |
| IP Rating | IP20 |
| Fixing Standard | BS |
| Height | 75mm |
| Colour Family | Silver |
| Colour Family | Silver |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.