| Type | Vented Rack Mount Shelf |
| Rack Units | 2U |
| Depth | 558mm |
| Ventilated | Yes |
| Colour | Black |
| Material | Steel |
| Maximum Load | 23kg |
| Dimensions | 483 x 559 x 88mm |
| Height | 88mm |
| Width | 482mm |
| Material Thickness | 1.6mm |
| Depth Type | Non-Adjustable |
| Extension Type | Fixed |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.