| Type | Rack Shelf |
| Rack Units | 1U |
| Depth | 250mm |
| Colour | Black |
| Material | Steel |
| Maximum Load | 20kg |
| Dimensions | 25 x 44 x 4.3cm |
| Height | 43mm |
| Width | 440mm |
| Depth Type | Non-Adjustable |
| Extension Type | Fixed |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.