| Product Type | Pressure Relief Vent |
| Series | D284 |
| Width | 17mm |
| Height | 37mm |
| Length | 17mm |
| Diameter | 60 mm |
| Material | Plastic |
| Colour | Light Grey |
| IP Rating | IP66 |
| For Use With | Enclosure |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.