| Type | Base Latch |
| Length | 6.5mm |
| For Use With | Intermediate Elements |
| Width | 17.5mm |
| Material | Steel |
| Dimensions | 6.5 x 17.5 x 30mm |
| Height | 30mm |
| Series | 5, ME MF 17 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.